REKLAMA

Przydatne gadżety do samochodu, które warto mieć.

słuchawka bluetooth

słuchawka bluetooth (materiały prasowe)

Zestawy głośnomówiące i słuchawki Bluetooth

Nowsze samochody mogą pochwalić się wbudowanym zestawem głośnomówiącym, jednak właściciele starszych pojazdów, jeśli chcą korzystać z tego urządzenia, muszą go zakupić na własną rękę. Na szczęście obecnie na rynku możesz znaleźć wiele sprzętów, które poprawiają bezpieczeństwo jazdy. Korzystając z zestawu głośnomówiącego, nie narażamy się na ewentualny mandat za rozmowę telefoniczną w trakcie prowadzenia pojazdu. Gadżet ten kosztuje od kilkudziesięciu złotych do kilkuset. Wszystko zależy od parametrów oraz funkcji poszczególnych produktów. Niektóre z modeli np. informują głosowo, kto próbuje się do nas dodzwonić.

Skoro już jesteśmy przy rozmowach telefonicznych, trzeba wspomnieć o słuchawkach Bluetooth, które łączą się ze smartfonem. Jest to popularne rozwiązanie dla zapracowanych, którzy niejednokrotnie muszą załatwiać sprawy biznesowe w trakcie jazdy. Dzięki niemu unikniemy naprawdę niepotrzebnego mandatu, a także nie stracimy koncentracji podczas jazdy. Szczególnie istotne jest, by słuchawka posiadała funkcje redukcji szumu i hałasu.

Wideorejestrator - pomoc w trudnych momentach

Kamerki samochodowe to polecane przez kierowców akcesoria samochodowe, które mogą uratować cię w przypadku nieprzewidzianej i przykrej sytuacji na drodze. Proste w obsłudze wideorejestratory mogą dostarczyć dowód w przypadku stłuczki na drodze lub zarysowania auta na parkingu. Korzystanie z kamerek samochodowych w naszym kraju jest prawnie legalne. Przed zakupem dobrze jest przejrzeć oferty w celu zidentyfikowania najlepszego sprzętu. Na rynku znajdziesz wiele wideorejestratorów, jednak należy zwrócić uwagę na jakość nagrań oraz ewentualne dodatkowe funkcje takie, jak tryb parkingu czy tryb nocny. Kamerki samochodowe to ułatwienie dla kierowcy, który może dzięki temu dowodzić swoich racji i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Dobrej klasy sprzęt znajdziemy już za około 300 złotych.

GPS - niezbędny podczas wycieczki w nieznane

Nawigacja to już klasyczny gadżet w wyposażeniu aut. Podobnie jak w przypadku zestawu głośnomówiącego, w nowszych samochodach jest on już wbudowany. Nawigacja to ułatwienie dla osób, które ruszają w daleką podróż. Kiedyś jadąc w nieznane, trzeba było skorzystać z mapy samochodowej, jednak te czasy już bezpowrotnie minęły. Teraz nawigacja poprowadzi nas dokładnie do miejsca docelowego i będzie nas informować na bieżąco o ewentualnych utrudnieniach na trasie. Warto dokonać zakupu takiego urządzenia, bo z jego pomocą unikniemy nieprzyjemnych sytuacji i bezpiecznie dotrzemy na przykład na upragnione wakacje. Alternatywą dla klasycznych nawigacji GPS może być smartfon z odpowiednią aplikacją.

Ładowarka samochodowa - na kryzysowe sytuacje

Od pewnego czasu te produkty zaczęły zyskiwać na popularności. Wpinane do zapalniczki samochodu ładowarki są nieocenione podczas dłuższej trasy. Na rynku jest spory wybór tego typu urządzeń. Możesz wybrać opcję z jednym gniazdem USB lub wieloma. Mamy możliwość podłączenia dowolnego sprzętu. Dodatkowo te akcesoria samochodowe posiadają różne funkcje np. system szybkiego ładowania. Jest to naprawdę ułatwienie życia kierowcy oraz pasażerów.

Inne akcesoria samochodowe

Gadżety do samochodu to rozległy temat na artykuł. To, że jakiś sprzęt opisaliśmy krócej lub dłużej, nie oznacza, że uważamy go za gorszy lub mniej przydatny. Wśród innych interesujących gadżetów możemy wyróżnić:

  • alkomaty
  • transmitery FM
  • Head-Up Display
  • lodówka samochodowa.

Akcesoria samochodowe to nie tylko elektronika. Auto można wyposażyć w setki różnych gadżetów, które nie wymagają prądu. Wśród nich są m.in. organizer samochodowy, uchwyt samochodowy do telefonu i wiele, wiele innych.

Każdy sprzęt znajdzie swoje zastosowanie w trakcie jazdy i poprawi komfort podróżowania. Warto odwiedzić sklep stacjonarny, bądź internetowy, który oferuje gadżety do samochodu i zaopatrzyć się odpowiednio na poczet przyszłych wyjazdów.

Add comment